Stanowisko Episkopatu Polski nt. „grzechu pokoleniowego” i „uzdrowienia międzypokoleniowego”

  • 0

Stanowisko Episkopatu Polski nt. „grzechu pokoleniowego” i „uzdrowienia międzypokoleniowego”

Kategoria: Ogłoszenia , Wiara

Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zakazie celebrowania Mszy świętych i wszelkich nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z „grzechów pokoleniowych” czy o „uzdrowienie międzypokoleniowe”. Jednocześnie Biskupi przypominają o różnych formach modlitwy o uzdrowienie chorych, także w ramach liturgii Mszy świętej, celebrowanych zgodnie z przepisami liturgicznymi.

Opinia teologiczna sporządzona przez Komisję Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski stwierdza między innymi, że:

„Praktyka modlitwy, czy Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie międzypokoleniowe, czy o wyzwolenie z grzechu pokoleniowego zdradza bardzo wyraźnie brak wiary, czy przynajmniej niedowierzanie w skuteczność łaski sakramentalnej, na pierwszym miejscu chrztu świętego. W tym sakramencie zostajemy wyzwoleni z wszelkiego grzechu. Owszem pozostają w ochrzczonym pewne doczesne konsekwencje grzechu, takie jak cierpienie, choroba, śmierć, czy nieodłączne od życia ułomności, takie jak słabości charakteru, a także skłonność do grzechu. Jednak wszelki grzech jest zmazany.”

Pełny tekst opinii teologicznej Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski jest dostępny na stronie internetowej:

episkopat.pl – treść dokumentu

Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

1263 Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech. W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu, wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga.


Twój komentarz

Kalendarz

Październik 2019
N P W Ś C P S
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031